Przejdź do Slidera

Lekcje ciepła | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Lekcje ciepła

O cieple i smogu w przedszkolach i szkołach

Od 2013 roku PEC prowadzi zajęcia edukacyjne w przedszkolach, a od 2018 roku również w szkołach podstawowych. Lekcje prowadzone są na terenie Bytomia i Radzionkowa.

Lekcje ciepłaCiepło, co to jest, jak powstaje, jak je oszczędzać? Dlaczego zimą niebo jest szare? Co zrobić, aby ograniczyć występowanie zjawiska niskiej emisji? Na te i inne pytania dzieci otrzymują odpowiedź w trakcie „Lekcji Ciepła” - ekologiczno-edukacyjnego programu realizowanego przez pracowników PEC Sp. z o.o. w Bytomiu. Kampania promocyjna prowadzona jest przez dostawców Ciepła Systemowego na terenie całej Polski. Dotychczas przeprowadzono zajęcia w pond pięćdziesięciu miejscowościach.
Projekt został uznany przez Komisję Europejską za jeden z 12 najlepszych programów na rzecz poszanowania energii w Europie w 2019 roku. To pierwszy polski projekt, który znalazł się w tym prestiżowym konkursie. Program skierowany do dzieci i młodzieży, razem z dwoma innymi projektami zagranicznymi, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Youth”. Ponadto, „Lekcje Ciepła” otrzymały srebrny medal w krajowym konkursie Power of Content Marketing Awards w kategorii Content Marketing Edukacja.
Patronat honorowy nad projektem objęły Ministerstwo Energii i Ministerstwo Środowiska. Projekt wspierany jest przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz Zakład Placówek Oświatowych w Radzionkowie. PEC prowadzi zajęcia dla najstarszych grup przedszkolaków oraz w pierwszych klasach szkół podstawowych na terenie Bytomia i Radzionkowa. W trakcie spotkań dzieci nie tylko dowiadują się na temat ciepła i smogu dzięki m.in. wysłuchaniu bajki, ale również biorą udział w różnego rodzaju zabawach. Tylko w ciągu 2019 roku skorzysta z tych zajęć ok. 850 dzieci.
Lekcja ciepłaDla klas 4-5 dostępne są specjalnie dostosowane scenariusze lekcyjne, dzięki którym nauczyciele samodzielnie prowadzą zajęcia.
Od 2013 roku w ramach kampanii informacyjno - promocyjnych inwestycji realizowanych przez PEC, a dofinansowanych ze środków UE, Spółka prowadzi m.in. „Spotkania z PEC-em”. Zajęcia prowadzone są zgodnie z harmonogramem kampanii. Obecnie połączone są z „Lekcjami Ciepła”. W trakcie spotkań, dzieci, oprócz informacji przekazywanych w ramach „Lekcji Ciepła”, dowiadują się również nt. korzyści wynikających z realizowanych zadań inwestycyjnych.

Przedszkola oraz szkoły podstawowe z terenu Bytomia i Radzionkowa zainteresowane przeprowadzeniem zajęć przez PEC lub otrzymaniem scenariuszy do samodzielnego przeprowadzenia zajęć w klasach 4-5 zapraszamy do kontaktu mailowego:  

Dziękujemy wszystkim placówkom biorącym udział w naszych zajęciach za wspólnie spędzony czas.

Kontakt:

Bartosz Jeszka - tel.: +48 32 388 73 67

do góry