Przejdź do Slidera

Strefa rozrywki i edukacji | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Ekologia i Edukacja/Strefa rozrywki i edukacji

Strefa rozrywki i edukacji

Strefa rozrywkiStrefa rozrywki

Dostarczając ciepło systemowe dbamy także o prawidłowe korzystanie z energii. Dlatego już od najmłodszych lat uczymy dzieci jak racjonalnie używać ciepła. W wielu miastach Polski odbywają się lekcje ciepła przeznaczone dla przedszkolaków oraz dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych. Podczas tych spotkań "maluchy" poznają przygody Czerwonego Kapturka, który wraz z babcią przeprowadził się do miasta i korzysta z ciepła systemowego.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy na stonę Ciepło Systemowe/Ciepło dla dzieci.

Strefa edukacji

Strefa edukacji"Lekcje ciepła" to projekt edukacyjno-ekologiczny, realizowany przez dostawców ciepła systemowego w szkołach podstawowych, na terenie miast w których działają dostawcy. Projekt ten został wyróżniony w konkursie The EU Sustainable Energy Awards, gdzie znalazł się w finałowej dwunastce europejskich inicjatyw, które promują zrównoważony rozwój rynku energii. Otrzymał także srebrną nagrodę w konkursie Power of Content Marketing 2019 w Warszawie. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Energii.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o działaniach edukacyjnych zapraszamy na stonę Ciepło Systemowe/Edukacja.

do góry
20 września 2022 r. w życie weszła ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz.U. 2022 poz. 1967). Ustawa ma na celu ograniczenie negatywnych skutków społecznych i ryzyka znaczącego wzrostu ubóstwa energetycznego, wywołanych kryzysem energetycznym powodującym dynamiczne wzrosty cen ciepła. W tym celu wprowadza mechanizm ustalania przez przedsiębiorstwa energetyczne prowadzące działalność w zakresie wytwarzania ciepła, tzw. średnich cen wytwarzania ciepła z rekompensatą. Tarcza antyinflacyjna - obniżony podatek VAT za ciepło od 01.01.2022 - 31.10.2022