Przejdź do Slidera

Ciepło dla Ciebie | PEC Sp. z o.o. w Bytomiu

Strona główna/Dla Klienta/Ciepło dla Ciebie

Ciepło dla Ciebie

Ciepło

Nasze ciepło dociera do Państwa przy pomocy miejskiej sieci ciepłowniczej.
Każdy klient korzystający z naszego ciepła mieszka, uczy się i pracuje w komfortowych warunkach. 

CIEPŁO SYSTEMOWE TO:

  • łatwość i czystość eksploatacji,
  • brak popiołu i dymu,
  • brak konieczności sprowadzania i magazynowania paliwa,
  • brak dodatkowych kosztów związanych z konserwacją urządzeń.

Nasze ciepło jest bezpieczne dla zdrowia i życia. Nie ma zagrożenia wybuchem ani niebezpieczeństwa zatrucia czadem.

Ciepło dla potrzeb ogrzewania

Oferowane przez nas ciepło użyte może zostać do ogrzewania obiektów przy użyciu szerokiej gamy instalacji odbiorczych począwszy od tradycyjnych instalacji c.o. wykorzystujących różnego typu grzejniki poprzez ogrzewanie podłogowe, instalacje z nagrzewnicami oraz instalacje klimatyzacyjne.
Ciepło (czynnik grzewczy o parametrach nominalnych 120/70℃) wytworzone w elektrociepłowni i w naszej ciepłowni dostarczane jest eksploatowanymi przez nas sieciami ciepłowniczymi do węzłów cieplnych, w których następuje dostosowanie temperatury czynnika grzewczego bezpośrednio do wymagań instalacji odbiorczej klienta (nominalnie 80/60℃). Temperatura czynnika grzewczego trafiającego do instalacji odbiorczej może zostać dostosowana ściśle do wymagań stawianych przez klienta.

CIEPŁO DLA POTRZEB PODGRZANIA CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ.

Oferowane przez nas ciepło dla potrzeb podgrzania ciepłej wody użytkowej gwarantuje bez zbędnej zwłoki w punktach czerpalnych odbiór ciepłej wody o równomiernej temperaturze.
Duża elastyczność dostawy ciepła pozwala na dostosowanie się do zmiennych potrzeb naszych klientów bez konieczności stosowania zasobników ciepłej wody użytkowej. Ciepło dla potrzeb podgrzania ciepłej wody może być wspomagane kolektorami słonecznymi oraz pompami ciepła. 
Ciepło (czynnik grzewczy o parametrach nominalnych 120/70℃) wytworzone w elektrociepłowni oraz w naszej ciepłowni eksploatowanymi sieciami ciepłowniczymi dostarczane jest do węzłów cieplnych, w których woda zimna podgrzewana jest do wymaganej temperatury ciepłej wody użytkowej (nominalnie 55℃). Temperatura ciepłej wody użytkowej trafiająca do instalacji odbiorczej może zostać dostosowana ściśle do wymagań klienta.

CIEPŁO DLA POTRZEB WENTYLACJI

Oferowane przez nas ciepło dla potrzeb wentylacji z powodzeniem wykorzystane może zostać do ogrzewania hal, magazynów, sklepów wielkopowierzchniowych, stołówek itp. 
Ciepło (czynnik grzewczy o parametrach nominalnych 120/70℃) wytworzone w elektrociepłowni oraz w naszej ciepłowni eksploatowanymi sieciami ciepłowniczymi dostarczane jest:

  • do węzłów cieplnych, w których przygotowywany jest czynnik grzewczy o temperaturze trafiającej bezpośrednio do instalacji odbiorczej klienta,
  • bez zmiany temperatury czynnika grzewczego bezpośrednio do urządzeń wentylacyjnych klienta.Temperatura czynnika grzewczego trafiającego do instalacji odbiorczej może zostać dostosowana ściśle do wymagań klienta.

CIEPŁO DLA POTRZEB TECHNOLOGICZNYCH

Oferowane przez nas ciepło dla potrzeb technologicznych może zostać wykorzystane w zależności od wymaganych potrzeb.
Ciepło (czynnik grzewczy o parametrach nominalnych 120/70℃) wytworzone w elektrociepłowni oraz w naszej ciepłowni eksploatowanymi sieciami ciepłowniczymi dostarczane jest:

  • do węzłów cieplnych, w których przygotowywany jest czynnik grzewczy o temperaturze trafiającej bezpośrednio do instalacji odbiorczej klienta,
  • bez zmiany temperatury czynnika grzewczego bezpośrednio do urządzeń wentylacyjnych klienta.

Temperatura czynnika grzewczego trafiającego do instalacji odbiorczej może zostać dostosowana ściśle do wymagań Klienta.

do góry